Responsive image
Blok Gier

Poza panelami tematycznymi, konkursami z Waszej wiedzy, pokazami, koncertami i wystawami czekać na Was również będą… rozrywki związane z różnorakimi grami, które podzieliliś›my na dwa bloki: Blok Gier Logiczno-Zrę™cznoś›ciowych oraz Blok Gier Muzycznych.

Blok Gier Logiczno-Zęcznoś›ciowych

Strefa Gier Konsolowych

Na żadnym konwencie nie może zabraknąć‡ miejsca dla wielbicieli elektronicznej rozgrywki. My przygotowujemy dla Was coś› specjalnego! Jesteś›my również otwarci na Wasze sugestie, jeśli chodzi o turnieje i konkursy.

 

Sala Gier Japońskich

Tradycją… stał‚a się™ już obecności‡ Polskiej Ligi Mahjonga na konwentach MiOhi, która to przygotuje dla Was specjalną… salę poświęconą… tradycyjnym grom logicznym. Chę™tni będą… mogli udoskonalić‡ swoje dotychczasowe umieję™tnoś›ci pod okiem doś›wiadczonych graczy lub spróbować czegoś› zupeł‚nie nowego.
Liga oferuje naukę:
mahjong - gra strategiczno - logiczna dla 4 osób. Rozgrywkę… przypomina karcianego remika lub rummikuba. To nie jest zdejmowanie par.
- hanafuda - japońskie karty posiadają…ce wiele odmian gier, np. koikoi, poka, oichokabu. Ilość‡ graczy: 2-3 osoby.
- shougi - japoń„skie szachy. 
- go - planszowa gra logiczno - strategiczna liczą…ca kilka tysię™cy lat. Go reprezentuje nieskończone możliwoś›ci przeprowadzenia rozgrywki, a jednocześ›nie opiera się™ na zasadach, które można opanować‡ w kilka minut. 
- kendama - zabawka Yattamaana [przypis: w takim zapisie :)]. Kulka, którą… wrzuca się™ na młoteczek z talerzykami i bolec... albo odwrotnie, młotek na kulkę™. Uważasz, że potrafisz? Przyjdź i spróbuj swoich sił‚!
- yasukari - 16 rebeliantów i 1 generał. Kto wygra? Czy rebelianci zabiją… generał‚a zanim ten zdoł‚a dotrzeć‡ do swojej kwatery? 
- łamigłówki matematyczne - kenken, kakuro, hashiokakerou. 
Serdecznie zapraszamy na turnieje, pokazy oraz panele! Games Room czynny 24h/dobę™.

 

Blok Gier Muzycznych

Sala UltraStar

Lubisz śpiewać? Lubisz wyzwania? Chciałbyś› się zmierzyć z innymi konwentowiczami w bitwie na głosy??
W takim razie serdecznie zapraszamy do sali z ULTRASTARem!
Ekipa z GlowUltraStar zapewni rozrywkę na najwyższym poziomie!

 DANCE DANCE REVOLUTION

Dance Dance Revolution to gra muzyczna w której zadaniem gracza jest tańczenie na specjalnej macie. Zapraszamy wszystkich do zabawy w rytmie Waszych ulubionych piosenek! Na konwencie udostępniamy cztery stanowiska z profesjonalnymi matami do tańczenia.

Sobota:
17:00 – 19:00 - Turniej ITG dla zaawansowanych.
Turniej w In The Groove dla zaawansowanych graczy. Wszystkie piosenki z odblokowanego ITGPC i podwójna eliminacja.

POP'N MUSIC
Pop'n Music to popularna w Japonii gra twórców doskonale znanego już wszystkim DDRa. Od kilkunastu lat przyciąga do swoich automatów niezliczone ilości japońskich graczy. Kontroler do "Pop'n Music", który będzie Wam udostępniony podczas konwentu, składa się z dziewięciu dużych, kolorowych przycisków i jest dokładnym odwzorowaniem oryginalnego automatu. Gra posiada setki piosenek i 50 poziomów trudności, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie, nawet jeśli jeszcze nigdy nie miał okazji spróbować swoich sił.

Sobota: 15:00 – 16:00 - Turniej Pop'n Music
Zaczynasz łapać o co chodzi i masz ochotę na odrobinę rywalizacji? W takim razie zapraszam na turniej Pop'n Music dla początkujących!

 

BEATMANIA IIDX
Beatmania IIDX - najstarsza i jedna z najbardziej popularnych gier rytmicznych dalekiego wschodu zawita na konwencie! Seria ta od 1997 roku podbija salony gier w Japonii i  przetarła szlak takim tytułom jak dzisiejsze DJ Hero czy Osu!mania. Do Waszej dyspozycji udostępniona zostanie pachnąca świeżością edycja zawierająca ponad 800 utworów i ze specjalnym trybem dla początkujących graczy. Będziecie ponadto mogli zagrać na kontrolerze odwzorowującym w najdrobniejszych szczegółach oryginalny japoński automat. Serdecznie zapraszamy!

SOUND VOLTEX

Ekipa osu! Polish Team we współpracy z Bemani Polska pragnie was zaprosić do odwiedzenia stanowiska z Sound Voltexem! Jest to gra rytmiczna opierająca się na zasadach podobnych do osu!manii oraz DJ Hero, więc jeżeli wcześniej spotkaliście się z tymi tytułami, to mechanika gry nie będzie wam w żaden sposób obca! Będziecie mieli okazję pograć na kontrolerze odwzrowanym na tych z automatów w Kraju Kwitnącej Wiśni, zbudowanym zupełnie od podstaw. Gra zawiera obszerną bibliotekę utworów, w której z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Dodatkowo, jeżeli boicie się, że nie zrozumiecie zasad gry, gra posiada samouczek, więc bez problemu nauczycie się grać od zupełnych podstaw. W planach jest również mini-turniej. Zapraszamy!


Sobota: 13:00 – 15:00 - Turniej Sound Voltex
Jeśli nabyłeś już trochę umiejętności, to zapraszamy do spróbowania swoich sił w mini-turnieju Sound Voltex!


osu!Room
Zapraszamy do osu!rooma, gdzie starzy i nowi gracze beda mieli okazję zagrać w grę rytmiczną zwaną osu! Kółka, slidery, spinnery i nie tylko czekają na Was w naszej sali. Będzie okazja by pograć na profesjonalnym sprzęcie i spotkać doświadczonych graczy. Więc jeśli nie miałeś okazji by spróbować tej gry, to ta sala jest odpowiednia okazja, by zapoznać sie z osu! W sali będzie można także spróbować swoich sił w ewentualnym turnieju. Zapraszamy!


Sobota:
Godzina 17:00 - Osu!Quiz
Sądzisz, że jesteś wystarczającym "noulajfem" w osu!, który ma szerokie pojęcie na temat tej gry? Nasza wiedzówka sprawdzi Twoją wiedzę w różnych aspektach - nie tylko samego gameplayu! Jesteś ciekawy jakich? Przyjdź więc i spróbuj swoich sił!

Godzina 21:00 - Turniej osu! Standard dla zaawansowanych
Uważasz się za jednego z lepszych graczy? Lubisz rywalizację? A może ciekawią Cię nagrody? Jeżeli tak to przybądź na turniej dla zaawansowanych i pokaż, że jesteś najlepszym graczem osu! na tym konwencie!

 

Niedziela:

Godzina 08:00 - Turniej osu!mania 4k dla początkujących
Podobają Ci się gry typu Mania? A może znudziło Ci się granie w standardowy tryb i chcesz sprawdzić się na czymś innym? W takim wypadku zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju dla początkujących w osu!manię na 4 klawisze! Pokażcie innym, że jak na Wasze początki radzicie sobie lepiej niż reszta.

 

 

 

Wspierają nas

nyanyan
Polski Team Produkcji filmowych
http://www.konwenty-poludniowe.pl/
Animecraft
GeekFan
radio aoi
Japonia Online
Anime Odcinki
Magazyn Haru
Animelogia
mmo24
Wakai
radio anime24
Informator Konwentowy
bestiariusz
Anime24