Responsive image
Informacje o Konkursie Cosplay

Co to jest cosplay?

Słowo €šcosplay€™ oznacza tymczasową… transformację osoby, zwanej cosplayerem, w najczęściej fikcyjną postać (chociaż zdarzają się™ także cosplaye realnych osób żyją…cych współ‚cześ›nie lub w przeszł‚oś›ci). Podczas zlotów fanów japo„ńskiej popkultury cosplayerzy wcielają… się™ głównie w postaci z anime, mang, oraz gier konsolowych i komputerowych. W celu uzyskania jak najwię™kszego podobień„stwa do wybranego pierwowzoru mogą… zastosować bardzo bogaty wachlarz środków,€“ poczynają…c od uszycia (lub skompletowania) odpowiedniego stroju, poprzez konstrukcję przypisanych danej postaci rekwizytów (np. broni, biżuterii, skrzydeł), adekwatną… charakteryzację™ (np. makijaż, użycie peruk i soczewek kontaktowych), na imitowaniu mimiki i zachowań„ postaci kończą…c. Konkurs Cosplay, podczas którego uczestnicy rywalizują… próbują…c jak najlepiej wcielić‡ się™ w wybraną… postać‡, jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych i najbardziej widowiskowych atrakcji na wię™kszoś›ci konwentów poś›wię™conych japoń„skiej popkulturze.

Konkurs Cosplay

  

Na Love odbę™dzie się standardowy konkurs cosplay, otwarty dla wszystkich uczestników konwentu niezależnie od stopnia zaawansowania. Może wziąć‡ w nim udział‚ każdy kto zakupi bilet na sobotę™ bądź na oba dni konwentu, a także wypełni odpowiedni formularz zgł‚oszeniowy w systemie Nagato. 

 

*** Uwaga! Ze względu na ograniczenie liczby finalistów EuroCosplayu do jednego na kraj, podczas Love Anime! 2016 nie odbędą się eliminacje do tego konkursu. Jedyne polskie selekcje będą miały miejsce podczas Magnificonu Expo 2016, 28 maja 2016 w Krakowie. ***

Zgłoszenia na konkurs będą przyjmowane od 16 do 21 lutego przez System Nagato

Aby wypełnić formularz zgłoszeniowy nie trzeba mieć opłaconej wejściówki

 

 

 

Wspierają nas

GeekFan
radio anime24
http://www.konwenty-poludniowe.pl/
Japonia Online
Animecraft
Anime24
Animelogia
nyanyan
Magazyn Haru
Wakai
Polski Team Produkcji filmowych
bestiariusz
Informator Konwentowy
Anime Odcinki
radio aoi
mmo24